Як забрати валютний депозит з проблемного банку

Раніше я писав, як забрати валютний депозит з банку «Фінанси та Кредит».
В цьому записі я вирішив зробити більш універсальну/узагальнену інструкцію для любого проблемного банку та описати основні проблеми.

Під «проблемним» банком розуміється діючий банк (без Тимчасової Адміністрації), який не віддає депозити (особливо валютні), і в якому менеджери пропонують продовжити термін депозиту до стабілізації/рефінансу/кращих часів/бла-бла-бла. Потрібно зауважити, що обіцянки банківських працівників нічого не варті. Їхня робота – переконати нас залишити гроші… будь-яким способом. Викарабкається банк чи ні рядові банківські працівники (в т.ч. начальники відділень) не можуть знати, і як показує практика, вони взагалі погано орієнтуються в стані свого банку.

Зразу потрібно зрозуміти, що якщо банк дійсно проблемний, то забрати депозит готівкою з каси, а тим більше валютний, це марна справа. Якщо ж банк видає хоч по-трохи, і ви бачете, що за тиждень-два з такими темпами ймовірно заберете весь депозит, то в сучасних умовах банк ще не попадає в категорію «проблемних».

Також в записі я буду орієнтуватися на тих, в кого розмір депозитів вміщається в гарантований для відшкодування ФГВФО, тобто до 200 000грн, тобто до $7000

Також запис стосується депозитів, які закінчились. Розірвати достроково депозит в проблемному банку може бути дуже складно. Це індивідуальне питання, залежить від конкретного банку і тут не розглядається.

Отже, зазвичай пропонуються наступні схеми виведення депозиту з проблемного банку:
1) Виведення SWIFT’ом в інший (непроблемний) банк – нормальний спосіб, але комісія може сягати 10%, до того ж проблемні банки можуть просто відключити безготівкові SWIFT-перекази.
2) Обмін депозита на кредит – потрібно знайти людину (бажано знайому), в якої є кредит, і з допомогою юристів зробити обмін депозита на кредит. Така схема може обійтися в 20-50% від депозита. На практиці не знаю як виглядає і які є підводні камені. Зазвичай схему використовують ті, в кого надвеликі розміри депозитів і по-інкшому забрати не можна.
3) Через суд – багато статтей в інтернеті пропонують забирати депозит через суд. На практиці це марна справа. Суд виграти легко, але ніхто рішення суду виконувати не буде. До того ж поки завершаться всі судові процеси, в банк вже давно можуть ввести Тимачасову Адміністрацію, в цьому випадку рішення суду взагалі буде нічого не варте.
4) Інші схеми виведення безготівковим способом.

Тут я розпишу одну схему виведення депозиту безготівковим способом.
Я вже писав про цей спосіб раніше. Спосіб виведення через Skrill.
Плюси цього способу наступні:
1) Можна виводити валюту (USD, EUR – треба вибрати при реєстрації Skrill)
2) Низька комісія за ввід на рахунок Skrill – 1,9% (також можлива додаткова комісія банку, але це рідко буває, питайте в колл-центрі). Виводяться гроші за €2.95 незалежно від суми.
3) Зазвичай спосіб працює навіть тоді, коли вже відключають способи переказу з карти на карту
4) На таке виведення не поширюється ліміт НБУ еквівалент 15000грн/день для валютних депозитів.

Є також один мінус, але великий – низький ліміт Skrill на ввід грошей для нових учасників. Орієнтовно в еквіваленті:
– при реєстрації: €250
– при підтвердженні/верифікації карти: €750
– при підтвердженні особистості та адреси: €2000

Дані ліміти дійсні на сумарне поповнення рахунку Skrill з карт і обнуляється через 60 днів, незалежно від того чи ми вивели раніше завадені гроші. Тобто від цього ліміту залежить яку суму можна вивести з депозиту.

Я так розумію, що ліміт може з часом збільшуватись. Зустрічав старих та активних користувачів системи, в яких цей ліміт сягає €10 000.

Для підняття ліміту потрібно через форму Skrill відправити скани паспорту або водійських прав, а також скан документа/квитанції, на якій видно вашу адресу. Я відправляв скан листа від банку. Також пишуть, що підходять квитанції на оплату комунальних послуг.
Всі деталі про ліміти читайте на сайті Skrill. Повідомлення вроді може бути на російській мові, але напевно краще писати англійською.

Зразок листа
Підняття ліміту може стати проблемою та затянугтись. Варто їм дзвонити на номер в Англії +44 203 514 5562. Щоб було дешево рекомендую дзвонити через Viber або Skype або іншу IP-телефонію. Щоб попасти на російськомовного оператора по нашому питанню потрібно при дзвінку в голосовому мені послідовно нажати 5-5-1. З того, що я зрозумів, російськомовні оператори доступні після обіду.
В мене на підняття ліміту пішло 6 днів. Як це відбувалося наживо можна прочитати тут в кінці статті.

Рахунок Skrill поповнюється з кредитної/депозитної карти (VISA/MasterCard). А це значить, що депозит нам потрібно скинути на карту. Деякі банки автоматично скидають депозит на карту після закінчення. А з деякими потрібно за це поборотись. Мій приклад «боротьби» з банком «Фінанси та Кредит» можна прочитати тут.

При виведенні грошей на Skrill треба мати на увазі, що проблемні банки можуть встановлювати низькі ліміти на операції по карті. Потірбно це уточнювати в колл-центрі банка (телефон на зворотній стороні карти). Для прикладу з банку «ФіК» два тижні назад я виводив по $1000 за раз. Але тепер банк перейшов з стадії «проблемний» в стадію «передсмертний» і в день можна вивести макс $20.
Якщо ваш банк також в стадії «передсмертний», то тут вже нічого не поробиш. Якщо сума депозиту велика, то хіба залишається метод обміну депозиту на кредит. Можливо є ще якісь схеми.

Як вивести гроші з Skrill без додаткових комісій (крім €2.95) можете почитати в моїй попередній сатті.

Думаю, крім Skrill є багато систем через які можна вивести гроші, в тому числі валюту. Потрібно шукати/пробувати. Але Skrill це дешевий та діючий спосіб, тому якщо ліміт на ввід не забитий, ним варто користуватись.

В статті розглядалось виведення валютного депозиту. Виведення гривневого по ідеї має бути простіше. Для початку пробуйте перевести на карту Приватбанку через http://sendmoney.privatbank.ua/ або інші такі сервіси. Ну з гривнею взагалі багато варіантів є. Але потрібно пробувати.

Питання/Відповідь
П: Мій банк «проблемний». Чи варто чекати на покращення ситуації?
В: Залежить від банку. Шанси, що банк викарабкається є. Але останнім часом тенденція на погіршення ситуації.

П: Мій банк «передсмертний». Чи варто чекати на покращення ситуації?
В: Покращення малоймовірне. Я б не надіявся на це. Але шанси є. Залежить від банку.

П: А яка ситуація з Дельта-банком?
В: Банк в стані «зомбі». Держава незацікавлена його банкротити, тому що там надто багато депозитів, які держава змушена буде відшкодовувати. Бачу три варіанти:
1) В банк введуть ТА, але на ліквідацію не призначатимуть, а націоналізують та з роками будуть витягувати.
2) Будуть утримувати його в режимі «зомбі» аж поки покращення таки не настане. Хоча навіть не уявляю, як воно може настати.
3) Введуть ТА і призначать на ліквідацію. Малоймовірно, державі не вигідно. Але все може бути. Якщо перед введенням ТА суттєво занизити курс НБУ, щоб обезцінити валютні депозити, то можливий і такий варіант.

comments powered by HyperComments