Як забрати валютний депозит з банку “Фінанси та Кредит”

Сьогодні (21 січня) в мене закінчився валютний депозит на суму $2400+ в банку «Фінанси та Кредит».

Майте на увазі, що інформація швидко стає неактуальною. Тому слідкуйте за датою публікації.

Про те, що в банка великі проблеми з виплатою депозитів, особливо валютних, я знав давно. Ще 5 днів назад підійшов до менеджера та попередив, що планую забрати депозит. Перепитав що і як. Дівчина сказала, що проблеми з виплатою доларів є. Але на диво добавила, що можливо будуть видавати до $500 в день. Мене це втішило, так як на форумах писали, що взагалі $ не дають.

Сьогодні прихожу в відділення. І… дива не сталося. Доларів взагалі немає. І «ближчим часом не буде». А я думаю, що не тільки «ближчим».
Начальник сказав, що виплачувати почнуть в лютому і до кінця місяця я зможу забрати весь депозит. Казки! Не слухайте таких порад та не будуйте марних надій. Щодо валютних зобов’язань банк в повній жопі. Ну ще б. Вони зараз не можуть віддати депозити тим, хто приносив їм реальні $. А через місяць мають початися виплати $ депозитів, які по “акції” оформлялися за гривню по заниженому курсі. Для прикладу зараз вони продають долари на депозит по 15.5грн. При тому, що реально курс долара більше 20 грн. І звідки вони потім візьмуть ті $?
Кажуть, що банк чекає на рефінанс від НБУ. Але рефінанс дають в гривнях. А за ту гривню потрібно купити $ на міжбанку. А на міжбанку курс вже давно більше 20 грн/$.

Короче, менше з тим, ближче до теми. До недавна було 2 схеми виведення $ депозиту без надвеликих втрат:

1) Перевести SWIFT’ом в безпроблемний банк (Ощад, Приват) і звідти вже забрати $.
Комісія на SWIFT 10% + $15. Багато? Ну це краще чим вивести гривнею по дурному курсі 15 грн, коли реально $ коштує ~20 грн.
Але з початку року банк відрубав безготівковий SWIFT-переказ. Оператор на гарячій лінії відповіла, що SWIFT працює, але тільки за готівку. Тобто «спочатку зніміть гроші з депозиту і можете робити SWIFT-переказ» )))
Так що це вже відпадає.

2) Відкрити $ карту. На неї кинути $ з депозиту. І в банкоматі знімати гривнею по комерційному курсу банка, який більш-менш відповідає реальності (зараз 19.7).
Представник банку сказав, що така схема робоча.
Але також ходять слухи, що декому не хочуть карту відкрити, а декому не хочуть на неї перекинути $ з депозиту.
Також на даний момент є обмеження на зняття готівки – 5 000 грн/день. Ще є інфа про комісію по карті за зняття готіки – 1% + 2грн. Але це не підтверджено (та й не важливо).
Поки що я оформив $ карту. Має бути за 7 днів. Тоді оновлю запис і відпишу що до чого.

 Оновлення:
Здається нарив ще один спосіб.
3) Skrill. Знаю, що можна вивести через нього, але ще не вникав в процес. Можливо чуть пізніше відпишу, якщо розберусь. В любому випадку тут потрібна буде $ карта VISA, яку я ще не отримав.

Поки що все. Оновлення буде ~27-28 січня.

 Оновлення (2015-01-23):
Трохи прозондував на рахунок Skrill. Вроді нормальна тема. Поповнення з карти – 1,9%. Вивід SWIFT’ом на Приватбанк ~$3 незалежно від суми. Тарифи тут.
В кінці гроші отримаємо в $
Напевно буду пробувати виводити через Skrill. Але максимальну суму через Skrill можна вивести в районі певного ліміту. Орієнтовно $5000. Деталі пізніше.
Поки чекаю на карту…

Оновлення (2015-01-28):
З кожним днем ситуація все більше загострюється. Зараз велика проблема перевести кошти (особливо $) з депозиту на картковий рахунок. Якщо карта є, і гроші вже на ній, тоді простіше, здається так і залишаються два робочі варіанти:
1) Знімати в банкоматі гривню по комерційному курсі. Обмеження на видачу готівки — еквівалент 5000 грн/день.
2) Перевести валюту в інший банк через Skrill. Обмеження по безготівкових розрахунках — еквівалент 10 000 грн/день.
Детальніше про обмеження див. тут.

Саме важливе зараз — це перевести кошти на картковий рахунок.
Ситуація не зовсім зрозуміла. 21 січня офіційний представник підтвердив, що можна перевести $ з депозиту на картковий рахунок.

А сьогодні при розмові на гарячій лінії мені сказали, що банк не переводить на карту кошти з 12 січня:

Якщо на словах у відділенні відмовляються переводити кошти з “вкладного рахунку на вимогу” на карту, тоді варто звернутися більш офіційно з заявою. Зразок заяви я умудрився дістати у начальника, на основі якого зробив шаблон (doc або odt). Щоб не збилось форматування треба скачати.
Вписуємо наші дані та йдемо з заявою у відділення. Велика ймовірність, що заяву відмовляться розглядати, тому бажано брати з собою свідка.

Хоча варто зауважити, що в заяві йдеться про переказ з «Вкладного рахунку на вимогу». А з оператором я говорив про «Поточний рахунок».
Згідно «Визначення термінів» — це різні речі і я допускаю тут підвох.

Карта, яку я оформляв, вже з’явилася в системі, але фізично ще не прийшла. І посилаючись на це начальник відділення відмовився на неї перераховувати кошти з депозиту. (ІМХО, дурна відмазка).
Тому я відкрив депозит до 3 лютого. В договорі прописано «Обов’язки Банку» після закінчення депозиту за бажанням клієнта:
– видати кошти готівкою;
або
– перерахувати кошти на поточний або на картковий рахунок.
Також згідно договору клієнт повинен при завершенні депозиту надати письмову вимогу на закриття. Саме це я і збираюся зробити, вказавши у вимозі, що бажаю отримати кошти або готівкою (я розумію, що смішно, але згідно договору ми маємо повне право це вимагати) або на картковий рахунок.

Наступне оновлення буде 3 лютого. Ех, ситуація з кожним днем все гірша. Але зараз нічого не залишається, крім чекати 🙁

P.S. Сьогодні начальник сказав, що з лютого почнуть видавати $. «Не верю»©
P.P.S. Мені таки видали $100 в якості процентів. Але на більше розраховувати не варто.

Оновлення (2015-01-29): (вже не дуже актуально, можна пропускати і переходити до наступного оновлення)
Трохи я подумав, полазив по неті і дійшов висновку, що треба повністю переключатись на офіційне (письмове) спілкування з банком та готуватися до суду.

Є дві цікаві статті, які в теорії описують що і як має відбуватись: перша, друга.

Теорія — це добре, але я хотів ще нарити практику. На жаль так і не знайшов, щоб хтось нормально описав хід справи з вказанням документів, термінів та ньюансів.

Далі я полазив по «Єдиному державному реєстру судових рішень».
Хочу відмітити, що судових справ про повернення депозитів небагато. Мало хто звертається до суду. Але у всіх, що я переглянув, суд повністю задовольняв позов вкладника.
Кину декілька прикладів, найбільш схожі на наш випадок і з “нашим” банком:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42173813 — депо на ~$10тис, Київ
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40876319 — депо на ~$63тис, Київ (депозит оформлявся на території Криму)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40120474 — депо на ~$15тис, Київ (депозит оформлявся на території Криму)

По термінах я помітив, що після позову судове рішення приймається через 4-8 місяців.

Що ж… буду пробувати. Судова практика мені не завадить. До того ж справа схоже досить проста, не треба й адвоката.

Буду тут описувати що і як відбувається в судових справах.

Поки є час розглянув договір про депозит «Блискуча сімка». В інтернеті не зміг знайти зразки тому закину скани типового договру сюди (для повного розміру зображення відкривайте в новому вікні):

Тут варто звернути увагу на декілька пунктів:

  1. Порядок обслуговування вкладу
    2.9. Після закінчення будь-якого із строків … “Клієнт” зобво’язується надати “Банку” письмову вимогу на видачу коштів готівкою або перерахування на його власний поточний або інший депозитний рахунок.

3.1. “Банк” зобов’язується:
3.1.3. … повернути “Клієнту” за його письмовою вимогою кошти з депозитного рахунку після закінчення будь-якого із строків, визначених п.п.1.1.1.-1.1.13
3.1.4. За бажанням “Клієнта” “Банк” сплачує йому суму Вкладу або проценти шляхом:
– виплати готівкою;
– перерахування на поточний або картковий рахунок “Клієнта” в Банку.

На ділі банк закриває депозит і без письмової вимоги. Але згідно договору – це порушення, і якщо ми плануємо говорити з банком офіційно в письмовому вигляді, то нам краще звернутися з такою вимогою.

Ось я на швидку руку  наклепав зразок такої вимоги: doc або odt (для правильного відображення форматування потрібно скачати – стрілка зверху)

Вимога складалася для депозиту «Блискуча сімка». В іншому депозиті згадані пункти можуть бути відсутні або знаходитись під іншим номером. Тому треба звіряти.

3 лютого з такою вимогою підійду та шокую начальника відділення. На всякий випадок візьму з собою свідка (маму).

На готівку не розраховую. Але якщо начальник погодиться закинути гроші на карту, то можливо й не буду доводити до суду :-/

Поки вроді би все. Наступне оновлення 3 лютого.
Мда уж… не думав, що цей запис так затягнеться :-/

Оновлення (2015-02-03):
Дослідивши на протязі останніх днів тему судових “змагань” з банками, перелопативши інтернет (а я це вмію робити), прочитавши купу статтей та форумів я дійшов висновку, що в цьому немає ніякого змісту. Саму справу виграти легко, але після рішення суду нам все одно ніхто грошей повертати не буде. Детальніше тут. (Оновлення: я був створив на тому форумі тему, але її перенесли в закритий/платний розділ >( Вважаю, що з боку адміністарції негарно так розпоряжатись чужим досвідом та не агітую купляти підписку. Коротко суть: навіть вигравши справу в суді виконавча служба не поверне нам гроші. А якщо поверне, то за великий відкат. Це стосується любого банку. Для прикладу можете прочитати цю статтю)

Тому переробив Письмову вимогу в більш компромісній формі (doc)
Свідків не брав. Просто підійшов до начальника і спокійно передав йому вимогу. Начальник уважно перечитав, розписався на моєму екземплярі. Без додаткових переговорів начальник без проблем погодився перерахувати всю суму на картковий рахунок (зразу ж дали і карту, яку я замовив раніше). Хочу зауважити, що всю суму, а не якусь частину чи еквівалент 15000грн. Але можливо тут зіграло те, що на карту сума переводилася з депозитного рахунку, а не з поточного. Я тому й відкрив депо на тиждень. Хоча не факт…

Прикладаю скан меморіального валютного ордеру. Якщо ваш начальник буде казати, що такі операції неможливі, то можете його роздрукувати та доказати, що все можливо.

Сума на карті появилась через ~1 годину. Без проблем закинув майже $800 на Skrill. Більше карта не давала, хоч і на сайті пише, що обмеження для безготівки $1000. Ну це вже не важливо. $800 тоже добре, тим більше в мене обмеження на Skrill стоїть $850.
Тепер потрібно підняти ліміти на Skrill. Для цього потрібно підтвердити свою особистість та адресу, відправивши їм через форму або на email фото/скани паспорта/водійських прав та квитанцію за комунальні або листа від банку з нашою адресою.

До кінця тижня мав би перегнати всю суму через Skrill (якщо не введуть якесь нове обмеження або не прикриють схему).

От і все. На щастя історія майже закінчилась та майже не набрала обертів. Про те, як без додаткової комісії (€3 за переказ) виводити валюту зі Skrill я напишу за декілька днів.

Оновлення (2015-02-04):
Поки що стою в пробці на етапі підвищення ліміту в Skrill. Відправив їм через форму і на email (wanttobevip@skrill.com) скани паспорта, водійських прав та листа від банку з моєю адресою. Чекаю поки піднімуть. Якщо до вечора не піднімуть буду пробувати дзвонити на +44 203 514 5562, щоб швидше підняли.
Питання з лімітами потрібно було зразу вирішувати :-/
………
Короче таки подзвонив їм. Дівчина з приємним голосом сказала, що мої документи отримали і вони “в обробці” 🙂
Дзвонив я з Viber, зразу ж поповнив його з тої картки ФіК 🙂 Можна і з Skype дзвонити. Щоб попасти на російськомовного оператора по цьому питанню при дзвінку в меню потрібно нажимати цифри 5-5-1.
А можна і не дзвонити, але після дзвінка думаю процес пройде швидше.
………
Сьогодні мені так нічого і не підняли 🙁 І відповідно нічого на Skrill я не закинув 🙁 Зате майже підтвердилась схема виведення готівки з Skrill без додаткової комісії. Опишу її в п’ятницю.
………
2015-02-05: Якщо хтось чекає на оновлення, то його немає. Ліміти ще так і не підняли >:( Чекаю… Як сьогодні не піднімуть буду завтра знов дзвонити.
………
2015-02-06: Стаття про Skrill переноситься на завтра. Сьогодні не встигну 🙁
Щойно ще раз їм (Skrill) дзвонив і зробив маленьке зауваження за затримку з підвищенням ліміту. Дівчина сказала, що попіклується про те, щоб заявку обробили швидше. Чекаю та надіюся 🙂
………
2015-02-07: Ліміт ще не підняли. Знов дзвонив. Знов дівчина сказала, що заявка в обробці і вона особисто зв’яжеться з “департаментом”, щоб швидше оброили. Стаю злий. Рррррр 🙂
………
2015-02-08: Ліміт не підняли. Ще раз дзвонив. Дівчина мене вже впізнає 🙂 Сказала, що передасть в “департамент” і на протязі 2 годин ліміт мають підняти. Ну я таке вже чув. Подивимось…
………
Стаття про вивід готівки зі Skrill тут.
………
2015-02-09: Ліміт так і не підняли. На скільки я зрозумів, російськомовні оператори доступні тільки після обіду. Сьогодні говорив з англійськомовним. Чоловік сказав, що до кінця дня піднімуть :-/

Оновлення (2015-02-09):
Ну нарешті таки підняли ліміт на Skrill. З еквіваленту €750 підняли до €2000. Мало, але я майже вписуюсь. Зразу закинув з карти частинами $1439,33 (+$26,84 комісія). На диво без проблем закинулася така сума. Який на момент в реалі ліміт на виведення з карти ФіК не знаю. В мене вже ліміт на Skrill повністю забитий. На карті залишилось $20. Може попробую забрати через касу ))) Або може євро чуть підросте відносно долара, тоді ліміт може підніметься на ці $20 і пропихну і їх 🙂 Доларовий ліміт в Skrill плаваючий відносно курсу євро.
Ну от і майже все. Після того як виведу зі Skrill готівку, напишу ще одне, останнє (надіюсь) оновлення.
В кого суми більші чим ліміт Skrill, то або пробуйте ще робити заявки на підняття або шукайте інші платіжні системи, через які можна виводити з карти $.
Саме головне – це щоб $ були у вас на карті.

 Оновлення (2015-02-12):
Євро піднялося в ціні відносно долара і ліміт збільшився на потрібні мені $20. Зразу їх закинув і відправив SWIFT’ом всю суму (майже $2200) на карту Приватбанку.

Оновлення (2015-02-16):
Сьогодні помітив, що ввели нові ліміти по картам. Тепер на депозитні картки ліміт на безготівку $20 і дві операції на день (вже одну). Вчасно я звідти вискочив. А тим хто, ще не вискочив попадос. І ця публікація по ходу вже особливо не допоможе зняти великі суми.

comments powered by HyperComments